12.07.2021
Bosna Hersek Cumhuriyeti Ormancılık Heyetinden “Aferin”

Orman Genel Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürütülen projeler kapsamında ülkemize gelen Bosna Hersek Cumhuriyeti Ormancılık Heyeti, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Sayın Recep TEMEL eşliğinde teknik incelemelerde bulunmak üzere Enstitü Müdürlüğümüze teşrif ettiler.

Orman Bölge Müdürü Sayın Recep TEMEL nezaretinde, Bosna Hersek Ormancılar Birliği Başkanı Refik Hodzic, Prof.Dr. Osman  Mujeninoviç, Sarajevo Kantonu Ekonomi Bakan Yardımcısı Orman Yüksek Mühendisi Kemal Starogorcic, Orman Mühendisi Azer Jamakoviç ve Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Nihat Karakaya’dan oluşan heyetin fidanlık gezisinden sonra Eskişehir Orman fidanlığı yerleşkesi içerisinde bulunan Kayaç Parkında Başmühendis V. Dr. Mehmet Sayman tarafından Kayaç Parkının kuruluş gayesi ve bünyesinde yer alan Türkiye’nin 81 Vilayetinden getirilen kayaçlar hakkında bilgiler verildi.

Kayaç Parkı gezisinin ardından Enstitü Müdürlüğümüz binasında Enstitü Müdürü Cezmi Özel tarafından Enstitü Müdürlüğü ve çalışmalar hakkında genel bilgiler verildi. Laboratuvar Başmühendis V. Dr. Mehmet Sayman tarafından laboratuvarda yapılan toprak, bitki, su ve turba analizleri, laboratuvar iş ve işlemleri hakkında bilgiler verildi.

Enstitü Müdürlüğümüz çalışmalarını dikkatle dinleyen Bosna Hersek Cumhuriyeti Ormancılık Heyeti anlatımlar sonrasında memnuniyet ifadesi olarak “aferin” kelimesini kullanarak Enstitü Müdürlüğümüzden ayrıldılar.​


Yazdır