Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.05.2019
Silvikültür Planlarının Yapımı ve Silvikültürel Uygulamalar Eğitimlerine Enstitümüzce Katılım Sağlandı

Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı’nın 16-18 Nisan 2019 İzmir Bayındır’da; 24-25 Nisan 2019 tarihlerinde ise Çankırı Ilgaz’da düzenlemiş olduğu “Silvikültür Planlarının Yapımı ve Silvikültürel Uygulamalar” Hizmet İçi Eğitimi programına Enstitümüz mühendislerinden Dr. Mehmet SAYMAN eğitici olarak katılmıştır.

Eğitimlerin ilk günü Dr. Mehmet SAYMAN, her iki yöre için yetişme ortamı özellikleri hakkında bilgi vererek “Orman Ekosisteminin Bileşenleri ve Önemi ile Ekolojik Koşulları” adlı bir sunum yapmıştır. Daha sonra, teorik olarak verilen bilgilerin arazide uygulamalı eğitimi yapılmıştır.  Açılan toprak çukurunda horizonlar, ana kaya çeşitleri ve ana kayaların verdiği toprak türleri hakkında da bilgiler verilmiştir.

​Silvikültür Dairesi Başkanlığının organizasyonu, Ankara ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimlere Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman TEMUR, Silvikültür Dairesi Başkanlığı Şube Müdürleri ve Bölge Müdürlüğü idari ve teknik personeli ve işletme şefleri katılmış olup; eğitimler, değerlendirme toplantısı ile sona ermiştir.​


Yazdır