Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.06.2019
Enstitü Müdürlüğümüz Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması (TORSEB) Etkinliklerinde Yer Aldı

Orman Genel Müdürlüğümüzün 180. Kuruluş Yılı etkinlikleri çerçevesinde, 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında, Söğütözü yerleşkesinde gerçekleştirilen Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ nin açılışı yapmasıyla başladı.

Açılışa Bakanımızın yanı sıra Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Bakanlığımıza bağlı kuruluşların Genel Müdürleri, Bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Ormancılık Sektörünün temsilcileri, Orman Bölge Müdürleri, Araştırma Enstitüsü Müdürleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Orman Genel Müdürümüz ve Sayın Bakanımızın açılış konuşmalarının ardından etkinlikler çerçevesinde, Bölge Müdürlükleri ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüklerinin yapmış olduğu faaliyetlerin tanıtımlarının yapıldığı fuar alanında yer alan stantlar gezildi.

Enstitümüzün de yer aldığı TORSEB etkinliklerine,  Enstitü Müdürü Dr. Ş. Teoman GÜNER ve Dr. Mehmet SAYMAN katıldı. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile ortak kullanılan standımızda, Enstitümüz ARGE faaliyetlerinin yer aldığı poster ve broşürlerin yanı sıra, Türkiye’de yaygın olarak bulunan anakaya çeşitlerini içeren koleksiyona da yer verilmesi oldukça ilgi çekti. Ayrıca diğer bir faaliyet alanımız olan laboratuvar çalışmalarında, analize gönderilecek toprak ve su numunelerinin nasıl alınması gerektiğine dair hazırlanan broşürler ilgilenenlere dağıtıldı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması, beş gün daha devam edecek olup, 16 Haziran 2019 günü kapanış konseriyle sona erecektir.  


Yazdır