25.11.2021
Enstitü Müdürlüğümüzün 2021 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı

​Enstitüsü Müdürlüğümüzün 2021 Yılı Çalışma Raporu ve 2022 Yılı Çalışma Programının görüşüldüğü “2021 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı", 17-18 Kasım 2021 tarihlerinde yüz yüze ve çevrimiçi olmak üzere Enstitü Müdürlüğümüzün Dr. A. İhsan EFEOĞLU Konferans salonunda yapıldı. Enstitü Müdürlüğümüzün 2021 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı Enstitü Müdür Yardımcısı Özgür Kiracıoğlu Başkanlığında, mühendisler Furkan Atalar ve Abdullah Sarımehmetoğlu tarafından yürütüldü.

Toplantıya Ankara, Bartın, Bursa, Düzce, Isparta Uygulamalı Bilimler, İstanbul, Karabük ve Kastamonu Üniversitelerinden Öğretim Üyeleri, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünden, Fidanlık ve Tohum İşleri,  Toprak Muhafaza ve Havza Islahı, Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlıklarından, Eskişehir ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüklerinden,  Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğünden, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz ve Ege Ormancılık Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüklerinden Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Fidanlık Müdürü, Başmühendisler, mühendisler  Enstitü Müdürlüğümüz teknik personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Teknik Kurul Başkanı Özgür Kiracıoğlu tarafından açılış konuşması yapıldı. Sonrasına Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Can Turgay, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Gökbulak ve Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Temel Sarıyıldız selamlama konuşmaları yaptılar.

Bütçe toplantısı nedeni 2021 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısına yüz yüze katılamayan Enstitü Müdürü Cezmi Özel, toplantıya çevrimiçi bağlandı. Yüz yüze ve çevrimiçi olarak toplantıya katılan ve katkıda bulunan tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Enstitü Müdürlüğümüzün 2021 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısının Teşkilatımız ve Ülke ormancılığına faydalı sonuçlar üretmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının tamamlanmasından sonra başlayan ve 2 gün süren toplantıda öncelikle yeni alınması planlanan 4 adet proje ile sonuçlanan 4 adet projenin sunumları yapıldı. Her proje sunumu sonunda katılımcılara söz verilerek projeler hakkında görüş, eleştiri, öneri ve değerlendirmeler alındı. Böylece projeler Araştırma İhtisas Grup Toplantısından önce  olgunlaştırılarak ormancılığımıza daha faydalı sonuçlar üretilmesine katkı sağlandı.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı, üniversitelerin temsilcilerini, uygulama birimlerinin temsilcilerini ve araştırma birimlerinin temsilcilerini bir araya getiren 2021 Yılı Olağan Teknik Kurul toplantımız, devam eden 17 adet projenin görüşülmesi, proje dışı çalışmaların değerlendirilmesi, araştırılması talep edilen konuların ele alınmasının ardından dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi. Yazdır