11.01.2022
Geleceğin Orman Mühendisleri Enstitü Müdürlüğümüzde

Bursa Teknik Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencileri için düzenlenen teknik gezi kapsamında Prof.Dr.Temel Sarıyıldız başkanlığında Doç. Dr. Salih Parlak, Dr. Burak Arıcak ve  Orman Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencilerine, Enstitü Müdürü Cezmi Özel tarafından Enstitü Müdürlüğümüz ve yapılan çalışmalar hakkında genel çerçevede bilgiler verildi.

Başmühendis Nejat Çelik Türkiye'nin anakayaları ve toprak oluşumu hakkında bilgiler verirken Başmühendis Vekili Dr. Mehmet Sayman tarafından Enstitü Müdürlüğümüz laboratuvarlarında yapılan analizler ve uygulamadaki önemi hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra Eskişehir Orman Fidanlığı yerleşkesinde bulunan “Kayaç Parkı" gezilerek Başmühendis Dr. Nejat Çelik tarafından parkta yer alan Türkiye'nin farklı yerlerinden getirtilmiş anakayaların çeşitleri, özellikleri, verdikleri toprak türleri ve bitkilerin toprak istekleri hakkında genel bilgiler verildi.

Genel hatlarıyla enstitümüzü tanıyıp, yapılan çalışmalar hakkında fikir sahibi olan öğrenciler, enstitümüze ait kayaç koleksiyonunu gördükten sonra, Eskişehir Orman Fidanlık Müdürlüğü ve çalışmaları hakkında bilgiler almak üzere Fidanlık Müdürlüğüne geçtiler.

Prof. Dr. Temel Sarıyıldız başkanlığındaki heyet Enstitü Müdürlüğümüze düzenlenen teknik gezinin oldukça verimli geçtiğini, yetkililer tarafından verilen bilgilerin eğitim ve meslek hayatlarında çok faydalı olacağını ifade ederek Enstitü Müdürlüğümüzden ayrıldı.​
Yazdır