01.12.2022
Enstitü Müdürlüğümüzün 2022 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı

​Enstitüsü Müdürlüğümüzün 2022 Yılı Çalışma Raporu ve 2023 Yılı Çalışma Programının görüşüldüğü “2022 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı", 29-30 Kasım 2022 tarihlerinde yüz yüze ve çevrimiçi olmak üzere Enstitü Müdürlüğümüzün Dr. A. İhsan Efeoğlu Konferans salonunda yapıldı. Enstitü Müdürlüğümüzün 2022 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı Başmühendis V. Uğur Şahin Başkanlığında, Başmühendis V. Furkan Atalar ve Mühendis Abdullah Sarımehmetoğlu tarafından yürütüldü.

Toplantıya Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Eskişehir Orman Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran, Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aydın Çömez, Ankara Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitelerinin temsilci  Öğretim Üyeleri, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü temsilcileri, OGM Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanlığı temsilcileri, OGM Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığı temsilcileri, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü temsilcileri, Enstitü Müdürlüğümüz ve diğer Kurumların teknik personelleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Enstitü Müdürü Cezmi Özel, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan ve Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmalarının tamamlanmasından sonra başlayan ve 2 gün süren toplantıda 3 adet yeni alınması planlanan ve 5 adet sonuçlanan projelerin sunumları yapıldı. Her proje sunumu sonunda katılımcılara söz verilerek projeler hakkında görüş, eleştiri, öneri ve değerlendirmeler alındı. Böylece projeler Araştırma İhtisas Grupları Toplantısından önce olgunlaştırılarak ormancılığımıza daha faydalı sonuçlar üretilmesine katkı sağlandı.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı, üniversitelerin temsilcilerini, uygulama birimlerinin temsilcilerini ve araştırma birimlerinin temsilcilerini bir araya getiren 2022 Yılı Olağan Teknik Kurul toplantımız, devam eden 14 adet projenin görüşülmesi, proje dışı çalışmaların değerlendirilmesi, dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi. Yazdır