Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19.04.2018
Düzce Üniversitesi Enstitümüzde

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Murat SARGINCI başkanlığında 18/04/2018 tarihinde, Eskişehir’e düzenledikleri teknik gezi kapsamında, enstitümüze ziyarette bulundu.

Enstitü Müdürlüğümüz kısaca tanıtıldıktan sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Enstitümüz Başmühendislerinden Dr. Aydın ÇÖMEZ tarafından enstitü laboratuvarları gezdirilerek, ormancılık çalışmalarında olduğu gibi peyzaj çalışmalarının başarısı için de,  toprak ve bitki analizlerinin mutlaka yaptırılması gerektiğine vurgu yapıldı. Ayrıca Başmühendis Dr. Nejat Çelik tarafından, Eskişehir Fidanlık Müdürlüğü kampüs alanı içerisinde yer alan “Kayaç Parkı”  katılımcılara gezdirilerek, anakayalar ve verdikleri toprak türleri hakkında bilgi verildi.

Uygulamaya dönük çalışmaların yerinde görülüp, değerlendirilmesi amacıyla Eskişehir’ e düzenledikleri teknik gezi sonunda, memnuniyetlerini dile getiren öğrenci ve hocalarımıza biz de çalışmalarında başarılar diliyoruz.


Yazdır