Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.04.2018
Sonuçlanan Araştırma Projelerimizin Sunumları Genel Müdürlüğümüzde Yapıldı

Enstitü Müdürlüğümüzün 2017 yılında sonuçlanan araştırma projelerinden ikisi, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanlığında, sunum eşliğinde aktarıldı. Sunumlar, Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirildi.

10.04.2018 tarihinde, Bitki Beslenmesi Araştırmaları Başmühendisi Rıza KARATAŞ’ın yürütücülüğünü yaptığı "Türkmen Dağı'nda Bazı Odun Dışı Orman Ürünlerinin Potansiyel Dağılım Haritaları" adlı projenin sunumu yapıldı.

17.04.2018 tarihinde ise Ekolojik Çeşitlilik Araştırmaları Başmühendisi Dr. Münevver ARSLAN’ın yürütücülüğünü yaptığı  "Kekik ve Dağ Çayı Adıyla Toplanan Üç Aromatik Bitkinin (Sideritis condensata Boiss.&Heldr., S. pisidica Boiss. & Heldr. ve Origanum minutiflorum O. Schwarz & P.H.Davis) Uçucu Yağ Miktarı ile Yetişme Ortamı Özellikleri Arasındaki İlişkiler" adlı projenin sunumu yapıldı.

Sunumlara; ilgili daire başkanlığı şube müdürleri ve teknik elemanların yanı sıra,  Süleyman Demirel Üniversitesi, Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşad ÖZKAN tarafından da katılım sağlandı. Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığınca projelerin farklı bölgeler için de yapılarak, yaygınlaştırılmasının uygulamacı birimler için oldukça önemli olduğu ifade edildi.

Sonuçlanan projelerimizin uygulamaya aktarılması amacıyla yapılan sunumlarda aktarılan bulgu ve sonuçların uygulamacı birimlere ve tüm ormancılık camiasına faydalı olmasını diliyoruz.


Yazdır