Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.05.2018
Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Silvikültürel Eğitim Seminerinde Toprağı Anlattık

08-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bolu’da gerçekleştirilen “Silvikültürel Uygulamalar” Konulu Eğitim Seminerine,  Enstitü Müdürlüğümüz Başmühendislerinden Uğur ŞAHİN, eğitici olarak katıldı.

Seminere Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Dairesi Başkanı Halis Ömür, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Şemsettin Kulaç ve Dr. Ali Kemal Özbayram’ın yanı sıra şube müdürleri, başmühendisler, mühendisler ile işletme müdür yardımcıları ve işletme şefleri katıldı.

Ayrıca ormancılık alanında işbirliği kapsamında eğitim almak üzere Ukrayna’dan Türkiye gelen dört kişilik heyet de eğitimde yer aldı.

Toplam 95 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde, Enstitü Müdürlüğümüz Başmühendisi Uğur Şahin tarafından ilk olarak yörenin yetişme ortamı ile toprak özellikleri hakkında bir sunum yapıldı. Daha sonra, Aladağ sarıçam ormanlarında açılan toprak çukurlarında; toprak horizonlarının belirlenmesi, toprak derinliği, taşlılık, toprak türü, humus formu ve toprak örneği alma teknikleri uygulamalı olarak anlatılarak, verilen teorik bilgiler pekiştirildi.


Yazdır